شیوع ویروس کرونا در حالی که با بیماری و فوت شهروندان همراه بوده، دستاوردهای مثبتی را نیز با خود به همراه دارد که بخشی از آن به صورت مستقیم روی زندگی ایرانیان اثر گذاشته است.

زمان صرف شده در خانه در انزوا فرآیندی بسیار پرتنش است. این روند می تواند مشکلات روانی بسیاری مانند خشم ، گیجی و علائم استرس با خود به همراه داشته باشد. با طولانی شدن دوره قرنطینه ، کسالت در افراد، افزایش ترس از ویروس و استرس حاصل از این روند افزایش می یابد. به طور خاص ، از دست دادن منابع مالی ، کمبود مواد غذایی و بهداشتی در خانه و اطلاعات غلط تأثیرات منفی بر سلامت روان را تقویت می کند.

کارشناسان معتقدند اگرچه کرونا شیوه ازدواج آسان را ترویج کرد و زوج‌ها می‌توانستند با کم‌ترین هزینه راهی خانه بخت شوند، اما این سادگی و تسهیل در خصوص طلاق نتیجه عکس داشته و باعث شد تا خیلی از زوج‌ها با انصراف موقت به زندگی ادامه دهند.

مدت طولانی با هم ماندن در یک فضای کوچک ، تحت شرایط استرس زای بیش از حد طبیعی ، باعث ایجاد پویایی مثبت و منفی در روابط می شود. زوج هایی که ارتباطات ضعیفی دارند ممکن است بیشتر تحت تأثیر این روند قرار بگیرند. زوجینی که به طور معمول یکدیگر را دوست دارند ، ممکن است عادت ها و رفتارهای یکدیگر را در این دوره دشوار به طور فزاینده ای نگران کننده ببینند. تحمل آنها نسبت به یکدیگر ممکن است کاهش یابد. برای زوج هایی که مهارت های ارتباطی ضعیف ، انتقادی بیش از حد و تمایلات ضعیفی برای قدردانی از یکدیگر دارند ، این روند می تواند پیامدهای مخربی همچون طلاق به همراه داشته باشد.

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر