سادیسم جنسی ، تحمیل رنج جسمی یا روانی (مثلا تحقیر ، وحشت) به شخص دیگر برای تحریک هیجان جنسی و ارگاسم است. معمولا اقرادی که مورد خشونت جنسی قرار گرفته اند و یا شاهد صحنه هایی از این قبیل بوده اند، حس انتقام جوئی در آنها منجر به تمایل به رابطه جنسی خشن میشود.

عوامل دیگری نظیر پورنوگرافی، تنوع گرائی و رابطه با افراد مختلف نیز میتواند زمینه ساز چنین میلی در افراد شود.

رفتار سادیستیک خفیف یک عمل جنسی مشترک بین بزرگسالان میباشد که بر طبق رضایت هردو طرف شکل میگیرد و دامنه آن معمولاً محدود است ، مضر نیست و معیارهای بالینی اختلال پارافیل را که به رفتار فرد نیاز دارد ، برآورده نمی کند. اما تخیلات یا اصرارهای شدید منجر به پریشانی قابل توجه یا اختلال در عملکرد شده و یا به دیگران آسیب می رساند.

مازوخیسم جنسی

تمایل و لذت از خشونت در رابطه جنسی به شرط لذت برای مفعول نشانه مازوخیسم جنسی است.

معمولا فردی که از آسیب فیزیکی و تحقیرشدن در رابطه جنسی احساس لذت میکند،این تمایل از دوران کودکی و بلوغ وی شکل گرفته.افرادی که در مراحل رشد خوددر خانواده تحقیر شده اندیا نادیده گرفته شده اند، این رویه را نیز در ارتباط جنسی ادامه داده و در خیالپردازی های جنسی خود از رابطه جنسی خشن احساس رضایتمندی میکنند.

تخیلات جنسی افراد مبتلا به سادیسم جنسی

افراد مبتلا به اختلال سادیسم جنسی دارای تخیلاتی ناتوان کننده و آزار دهنده با مضامین سادیست جنسی هستند. از جمله تخیلات جنسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میل به خشونت
  • میل به ارتباط های چندگانه
  • میل به سوزاندن و آسیب به اندام های جنسی مفعول
  • میل به آزار کودکان

اکثر سادیست های جنسی خیالات مداوم دارند که در آن هیجان جنسی ناشی از رنج تحمیل شده به همسر ، رضایت یا عدم رضایت آن است. هنگامی که با شرکای بدون رضایت وارد رابطه می شود ، سادیسم جنسی فعالیت مجرمانه ای محسوب می شود و تا زمان دستگیری سادیست ادامه دارد.

با این حال ، سادیسم جنسی مترادف با تجاوز جنسی ، آمیخته ای پیچیده از رابطه جنسی و قدرت بر قربانی نیست. سادیسم جنسی در کمتر از 10٪ متجاوزان تشخیص داده می شود اما در 37 تا 75٪ افرادی که مرتکب قتلهای جنسی شده اند وجود دارد.

سادیسم جنسی به ویژه هنگامی که با اختلال شخصیت ضد اجتماعی در ارتباط باشد خطرناک است. این ترکیب از اختلالات به ویژه در هر نوع درمان روانپزشکی غیرقابل انکار است.

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر