تکنیک ساندویچ…

آیا تاکنون از “روش ساندویچ” برای دادن بازخورد منفی یا خبر نا خوشایند به شخصی استفاده کرده اید؟

این تکنیک یعنی بازخورد منفی را بین دو بازخورد مثبت ساندویچ کردن. این یک روش معمول است ، اما ممکن است رویکرد ساندویچ هم بازخورد شما و هم روابط شما با گزارش های مستقیم شما را تضعیف کند.

متخصصین عقیده دارند وقتی بازخورد منفی با بازخورد مثبت همراه باشد ، شنیدن و پذیرش آن برای مردم راحت تر است زیرا باعث کاهش ناراحتی و اضطراب می شود. قرار دادن جمله ی منفی در بین دو جمله مثبت از شدت اثر تخریبی آن کم کرده و با اشاره به نکات مثبت، فرد علیرغم شنیدن نکات منفی، رعایت انصاف را حس کرده و به همین علت انگیزه بیشتری برای تغییر و بهبود شرایط پیدا میکند.

پس به این صورت عمل می کنیم:

«بازخورد یا جملات مثبت ، بازخورد یا جمله منفی ، بازخورد یا جمله مثبت»

  • به عنوان مثال:
  1. تو دانش آموز سخت کوشی هستی، اگرچه نمره ریاضیت کمتر از سطح انتظاراست، ولی در دروس فارسی و علوم نمرات عالی کسب کردی.
  2. سارا جان، شما آشپز بی نظیری هستی، اگرچه خورشت کمی شور شده، ولی سوپت واقعا خوشمزه است.

  • همچنین برای استفاده از تکنیک ساندویچ می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. تفکرات استرتژیک خود را برای مکالمه مشخص کنید. استراتژی شما این است که با برخی از بازخوردهای مثبت شروع کنید و سپس بازخوردهای منفی را بیان کنید و در پایان با بازخورد مثبت‌تر به پایان برسانید تا افراد ناامید یا عصبانی نشوند.

۲. تصور کنید که استراتژی خود را به افراد گفته‌اید. شما می‌توانید چیزی مثل این را بگویید: «من و همکارانم، یک بازخورد منفی برای شما داریم. برای آرام کردن شما با برخی از بازخوردهای مثبت شروع خواهم کرد و سپس بازخورد منفی را به شما می‌گوییم، این هدف واقعی جلسه ماست. من جلسه را با بازخورد مثبت‌تر به پایان می‌رسانم، بنابراین هنگام ترک دفتر، چنان ناامید و عصبانی نخواهید شد».

۳. واکنش خود را مشاهده کنید. آیا خودتان می‌بینید که از پوچی و شفاف سازی استراتژی خود خنده‌تان گرفته است؟ اگر فکر می‌کنید: “من هرگز نتوانستم این را بگویم”، به این دلیل است که این استراتژی به طور یک جانبه کنترل می‌شود.

شما می توانید از طریق این سه مرحله میتوانید یک جانبه بودن و یا نبودن استراتژیتان را کنترل نمایید.

  • دقت فرمایید…

برای بیان نکات مثبت نیازی به اغراق و نسبت دادن ویژگی های مثبت به دروغ نیست. این کار قطعا اثر معکوس با خود به همراه دارد، تنها با کمی توجه ویژگی های مثبت هر فرد را بیابید.

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر