افراد سمی افرادی هستند که نه تنها با وجودشان زندگی شما را نابود کرده و مانع پیشرفت شما میشوند، بلکه شمارا تا سطح خودشان پایین آورده و شما را نیز تبدیل به فردی سمّی میکنند.

حال چگونه این افراد را بشناسیم؟!

 1.افراد عیب جو و منتقد…

  • چرا زمانتو روی کاری که حقوق زیادی نداره تلف میکنی، آخرشم به جایی نمیرسی.
  • موهاتو کوتاه کردی!! مبارکه؛ ولی بهت نمیاد خیلی پیر نشونت میده.

افراد عیب جو همیشه به دنبال عیب جویی از شما بوده و باعث کاهش اعتماد به نفس شما میشوند. این افراد با انتقاد کردن از شما قدرت خود را برتر نشان داده و شور و اشتیاق شما نسبت به چیزی که علاقه دارید را خفه میکنند.

2.افراد فریب کار…

  • روز اول: میشه تمرینها رو بجای من بنویسی من کلی مشغله و درگیری دارم.
  • روز دوم: میشه به من 5 میلیون پول قرض بدی خیلی لازم دارم قول میدم تا سر فرصت برگردونم.
  • روز سوم: خواهشا حساب کافه رو امروز تو پرداخت کن جبران میکنم.

این افراد همیشه به دنبال منافع شخصی خود بوده و برای رسیدن به آنها با شما دوست میشوند و به نوعی در حال سوءاستفاده کردن از شما و بقیه انسان ها هستند.

3.افراد استرس زا…

  • فردا امتحان داریم شنید استاد خیلی سختگیر قطعا پاس نمیشیم هیچ کس نتونسته قبول شه.
  • شنیدم هند خیلی کشور عقب مانده ایه. همش دزدی،قتل و هر جرمی که بخوای داخلش اتفاق میافته خواستی بری مسافرت خیلی مراقب باش.

این افراد بدون دلیل می توانند هر زمان و هر مکان استرس وحشت را در وجود شما ایجاد کنند. ممکن است نتوانید به درستی اوضاع را هنگامی که نزدیک این افراد هستید، تجزیه و تحلیل کنید و دچار طوفان عصبی و استرس شوید.

4.افراد حسود…

  • خانم کارداشیان کیف هرمس دستشه من ندارم من چیم از اون کمه؟!
  • خانم همسایه شوهرش صاحب کارخانه هست. من چرا چنین شانسی ندارم؟!

برای افراد حسود مرغ همسایه همیشه غاز است. حتی در خوشی هایشان هم لذتی نمیبرند چون خود را با دنیا مقایسه میکنند. این افراد باعث بی ارزش شمردن موفقیت هایتان میشوند.

5.افراد مغرور…

انسان های مغرور همیشه وقت شما را تلف میکنند. چون کارهایی که انجام میدهید را به عنوان یک چالش برای خود می بینند. اصولأ ناسازگار بوده و دشواری های شناختی بیشتری نسبت به بقیه افراد دارند.

6.افراد خودبین…

افراد خودبین اصولأ انرژی‌خوار بوده و در صورتی که نحوه کنترل روابط خود با این افراد را ندانید، شیره‌ی جانتان را میمکند.

این افراد ایده‌آل‌گرا هستند و معمولا دنیای محدودی دارند، دنیایی که از بایدهای خیلی زیادی ساخته‌ شده است که مبادا تصویری که از خود ساخته اند خراب شود. افراد خودخواه تحمل دیدگاه‌های مخالف را ندارند و همیشه سعی بر متقاعد کردن دیگران دارند. این افرد چون از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند همیشه در تلاش بر تخریب دیگران برای بالا کشیدن ارزش های خود هستند.

7.افراد دمدمی مزاج…

این افراد بر ثبات نظر نداشته و قدرت کنترل احساسات خود را ندارند و همیشه برای تصمیم گیری نیاز به دیگران دارند. این افراد شما را به باد فحش گرفته، احساسات خود را بر شما فرافکنی میکنند و در تمام مدت شما را علت اصلی بدبختی و بی قراری خود میدانند.

8.افراد شایعه پرداز…

این افراد مانند تومور سرطانی میباشند.  همیشه در حال وارونه نشان دادن حقایق بوده و علاقه شدیدی بر تصدیق شدن و جلب توجه از سوی دیگران را دارند. پس با شایعه پراکنی از ناراحتی دیگران لذت برده و سرگرمی برای خود ایجاد میکنند. هرچند که با گذشت زمان خسته کننده میشوند و علاوه بر شما باعث رنجیده شدن دیگران نیز میشوند.

 

 

 

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر