اضطراب…

احساس اضطراب در مورد انتقال به مکان جدید ، شروع کار جدید یا شرکت در امتحان امری طبیعی است. این نوع اضطراب ناخوشایند است ، اما ممکن است انگیزه شما را برای کار بیشتر و انجام کار بهتر فراهم کند. اضطراب معمولی احساسی است که می آید و می رود ، اما در زندگی روزمره شما تداخلی ایجاد نمی کند.

اضطراب شدید احساسی است همراه با احساس تنش ، افکار نگران کننده و تغییرات جسمی مانند افزایش فشار خون. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی معمولاً فکرها یا نگرانی های سرزده تکراری دارند. آنها ممکن است از نگرانی از موقعیت های خاص جلوگیری کنند. همچنین ممکن است علائم جسمی مانند تعریق ، لرزش ، سرگیجه یا ضربان قلب سریع داشته باشند. اضطراب و افسردگی ممکن است بر اثر یاداوری یک واقعه آسیب زا افزایش یافته و افکار و احساسات فرد را دوباره فعال کند. این نوع اضطراب ممکن است باعث شود دیگر از کارهایی که لذت می برید دست بکشید. در موارد شدید ، ممکن است مانع از ورود شما به آسانسور ، عبور از خیابان یا حتی خارج شدن از خانه شود. در صورت عدم درمان ، اضطراب بدتر می شود.

اختلالات اضطرابی شایع ترین شکل اختلال عاطفی است و هرکسی را میتواند در هر سنی و هر زمانی درگیر کند. طبق انجمن روانپزشکی آمریکا ، زنان بیشتر از مردان دچار اختلال اضطراب می شوند.

 • انواع اختلالات اضطرابی کدامند؟

 هراس: تجربه حملات ترس مکرر در زمان های غیرمنتظره. یک فرد مبتلا به اختلال وحشت ممکن است با ترس از حملات بعدی زندگی کند.

فوبیا: ترس بیش از حد از یک شی، موقعیت یا فعالیت خاص

 اضطراب اجتماعی: ترس شدید از قضاوت توسط دیگران در موقعیت های اجتماعی

وسواس: افکار غیر منطقی مکرر که شما را به انجام رفتارهای خاص و مکرر سوق می دهد

اضطراب جدایی: ترس از دوری از خانه یا عزیزان

اضطراب بیماری: اضطراب در مورد سلامتی شما (قبلا هیپوکندریا نامیده می شد)

 استرس پس از سانحه (PTSD): اضطراب به دنبال یک واقعه آسیب زا

 

 

 • علائم اضطراب

اضطراب بسته به شخصی که آن را تجربه می کند متفاوت است. احساسات می توانند از پروانه ها در معده شما گرفته تا یک قلب تند و سریع باشند. ممکن است احساس کنید از کنترل خارج شده اید ، مانند اینکه بین ذهن و بدن شما ارتباطی وجود دارد.

روش های دیگری که مردم اضطراب را تجربه می کنند شامل کابوس، حملات هراس و افکار یا خاطراتی دردناک است که نمی توانید کنترل کنید. ممکن است شما به طور کلی احساس ترس و نگرانی داشته باشید ، یا از یک مکان یا رویداد خاص ترسیده باشید.

علائم اضطراب عمومی عبارتند از:

 1. افزایش ضربان قلب
 2. تنفس سریع و پی در پی
 3. بی قراری
 4. مشکل در تمرکز
 5. مشکل خوابیدن
 • درمان های اضطراب چیست؟

پس از تشخیص اضطراب ، می توانید گزینه های درمانی را با پزشک خود بررسی کنید. برای برخی از افراد ، درمان پزشکی لازم نیست. تغییر شیوه زندگی ممکن است برای کنار آمدن با علائم کافی باشد. با این حال ، در موارد متوسط ​​یا شدید ، درمان می تواند به شما کمک کند تا بر علائم غلبه کنید و یک زندگی روزمره با کنترل بیشتری داشته باشید.

درمان اضطراب به دو دسته تقسیم می شود: روان درمانی و دارو.

 • از چه روش های درمانی طبیعی برای اضطراب استفاده می شود؟

تغییر شیوه زندگی می تواند روشی موثر برای تسکین بخشی از استرس و اضطرابی باشد که هر روز با آن سروکار دارید. بیشتر درمان های طبیعی شامل مراقبت از بدن ، شرکت در فعالیت های سالم و از بین بردن اقدامات ناسالم می باشد.

نمونه ای از روش های موثر:

 1. خواب کافی
 2. مدیتیشن
 3. ورزش دائم
 4. رژیم غذایی سالم
 5. فعال ماندن و کار کردن
 6. اجتناب از الکل
 7. اجتناب از کافئین
 8. ترک سیگار

 

 

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر