(انسان هیچگاه از انجام کارهایش در گذشته پشیمان نمیشود، بلکه از بابت کارهایی که نکرده است احساس ندامت می کند)

رویاها آرزوهایی هستند که خواسته های انسان را در زندگی منعکس می کنند. آنها یک عنصر اساسی هستند که انسانها را به سمت رسیدن به امر غیرممکن سوق می دهد. رویاها توانایی ایجاد انگیزه برای تعیین اهداف و آرمان های آینده را دارند. هر فرد در بخشی از زندگی خود آرزوهایی داشته که دوست دارد برآورده کند. بدون این خواسته ها ، هیچ چیز انگیزه ای برای اعمال و نگرش فرد ندارد. لوئیزا آلکات ، یک داستان نویس الهام بخش در سال 1880 ، یک بار اظهار داشت: “عالی ترین آرزوهای من در آنجا دور از آفتاب است. من ممکن است به آنها نرسم ، اما می توانم نگاهشان کنم و زیبایی آنها را ببینم ، به آنها ایمان داشته باشم و سعی کنم جایی را که آنها هدایت می شوند دنبال کنم.”

چیزی که زندگی نامیده می شود چنان خسته کننده و ملال آور است که باعث می شود احساس کنید دنبال کردن رویا ها در این دنیا بی ارزش است .

شاید شما الان از کار یا مدرسه خود لذت نمی برید. شاید هنوز در زندگی خود را نشان نداده اید. فکر میکنید چرا این اتفاق افتاد؟ زیرا احتمالاً به نوعی شما یک بار به این باور رسیده اید که رویاهای کودکی احمقانه و دست نیافتنی هستند. مردم همیشه به شما گفته اند واقع بین باشید. و شما شروع به باور کردن آنها کردید.

 

 

  • چرا باید قبل از اینکه از خود دست بکشید ، رویاهای خود را دنبال کنید؟
  • زندگی کوتاه است…

دقیقه به ساعت تبدیل می شود ، ساعت به روز. در یک چشم به هم زدن ، هر آنچه که در اختیار دارید می تواند در یک لحظه از بین برود. زندگی بسیار کوتاهتر از آن است که فکر می کنید و پر از چیزهای غیر منتظره. استیو جابز در مورد ارزش زمان کلمات ساده اما عمیقی برای گفتن دارد:

“چیزهای مورد علاقه در زندگی چیزهای مبتنی بر پول نیستند. واضح است که با ارزش ترین منبع ما همه وقت است.”

افراد زیادی زندگی خود را با گشت و گذار در محیط اطراف خود می گذرانند و به دنبال معنای واقعی زندگی هستند. پاسخ کاملاً ساده است: زندگی دنبال کردن رویاهایتان است. تصور کنید؛ شما هفتاد ، هشتاد ، نود سال را در این کره خاکی زنده می گذرانید. این زمان کافی است تا بفهمید در زندگی می خواهید چه کار کنید و آن را دنبال کنید. از کسانی نباشید که نیمی از عمر خود را صرف انجام کاری می کنند که کاملاً از آنها متنفرند. از حضور خود لذت ببرید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

  • به فکر خود و خوشحالیتان باشید…

دلایل زیادی برای رها کردن رویاهایتان وجود دارد. گاهی اوقات شرایط باعث می شود که فکر کنیم این یک تمایل خودخواهانه است. احساس می کنیم رویاهایی که باید آنها را دنبال کنیم تحت الشعاع مسئولیت هایی است که باید دنبال کنیم. اما این درست نیست. پیگیری چیزهایی که به آنها علاقه دارید ، شادی وصف ناپذیری به شما می دهد، به زندگی شما معنا می بخشد، تحمل شما را نسبت به مشکلاتی که تجربه خواهید کرد افزایش می دهد و باعث قویتر شدن شما می شود. هر چقدر مسئولیت دارید هرگز نباید از رویاهای خود دست بکشید.

 

  • نیازی به قبول شدن از طرف دیگران ندارید…

اگر اجازه دهید افراد بر تصمیمات شما تأثیر بگذارند ، نتایج می تواند فاجعه بار باشد. حقیقت این است: افرادی که از شما انتقاد می کنند ، شما را نادیده می گیرند یا شما را به خاطر انجام کاری که دوست دارید تحقیر می کنند ، کسانی هستند که دلایل شما را درک نمی کنند. آنها نمی فهمند که چرا احساسات ، رویاها و آرزوهای شما بسیار مهم است و این خوب است. گذراندن زندگی که دیگران آنرا درک نمی کنند مشکل اساسی نیست .

 

  • زندگی بطور کلی به شما حس کامل نبودتان را میدهد…

یکی از اصلی ترین مواردی که از خود می پرسیم این است که “من اینجا چه کار می کنیم؟

ما لحظات بیداری خود را صرف تلاش برای یافتن نقش ما در جهان می کنیم. در اینجا تحقق رویاهای شما به همه اینها پاسخ می دهد. انجام کاری که می خواهید انجام دهید باعث می شود احساس اعتبار ، شادی و از همه مهمتر کامل شدن را داشته باشید.

  • همیشه یادتان باشد…

در زندگی،هرگز از انجام کاری که به آن اعتقاد دارید پشیمان نخواهید شد. پس رویاهای خود را دنبال کنید. بفهمید که کجا میخواهید باشید، چه چیزی میخواهید انجام دهید و سپس بفهمید که چه چیزی برای انجام دادن و رسیدن به آن رویا نیاز است.

 

نام نویسنده : khalili_admin

با ما در ارتباط باشید

جهت درخواست مشاوره، نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال نمایید.

پیام با موفقیت ارسال شد.
به علت بروز خطا، لطفا دوباره تکرار نمایید.

با تشکر